18 Temmuz 2024 Perşembe

Vatandaşın tercihi bu kez birliğin ve çözümün adresi BTP

Bir gün Hz. Ali’nin taraftarlarının yoğun olduğu Küfe’den, bir Ali taraftarı, devesiyle Şam’a gelmiş. Şam sokaklarında dolaşırken biri ona yanaşmış:

– Ver o dişi deveyi bana! demiş. Tartışma büyümüş, Küfe’den gelen adam, “Bu deve benimdir, üstelik dişi değil, erkektir” diye itiraz etmişse de anlaşamamışlar. Konu önce kadıya, ardından Muaviye’ye yansımış.

Halk meydanda toplanmış bir halde iken, Muaviye, Küfe’den gelenle Şam’da deveye sahip çıkan yerliyi dinledikten sonra, kararını açıklamış:

– Bu dişi deve Şamlınındır!

Sonra toplananlara dönmüş ve sormuş:

– Ey cemaat, bu dişi deve kimindir?

Cemaat hep birlikte bağırmış:

– Bu dişi deve Şamlınındır!

Küfeli şaşkın bir vaziyette devesinin ardından bakakalırken, Muaviye onu yanına çağırmış:

– Ey Küfeli, dinle! Sen de ben de biliyoruz ki, bu deve senindir ve dişi değil, erkektir. Ama sen Küfe’ye dönünce gördüklerini Ali’ye anlat ve de ki: “Ey Ali, Muaviye’nin, dişi deveyi erkekten ayırt edemeyen, o ne derse evet diyen 10 bin adamı var! Ayağını denk al!”

İşte böyle dostlar… Düşünün ülkenin halini. Çıkın dışarı, sorun vatandaşa, sorun çevrenize. Hiç halinden memnun olan yok. Bir dokun, bin ah işit misali. Ama ne var ki; aslında bu şikayet durumu uzun bir süreden beri var. Düne kadar, hep toplum mühendisliği marifetleri ile, vatandaşın büyük bir çoğunluğu, devenin erkek olduğunu çok iyi bildikleri halde, “deve dişidir” diye bağıran Muaviye taraftarları gibi davranmakta; doğrunun yanında olmaktan çekinmekte idiler.

Hep anlatılır ya;

Kralın birisi kendisine özel bir elbise diktirmek ister. Terzi, sadece akıllı insanların görebileceği bir elbiseden bahisle krala bir kostüm diker. Kral göremese bile şecaate leke gelmesin diye söyleyemez. Halka hitap edecek olan krala, terzi yeni elbisesini giydirir. Halk zorba olan hükümdarın karşısında sessizdir; ta ki bir çocuğun kral çıplak diye bağırmasına kadar?

İşte yıllardan beri “kral çıplak” diyen bir kişi ve kadrosu var. Prof. Dr. Haydar Baş ve kadrosu. Sosyal medyadan kendisini takip eden binlerce seveniyle İstanbul’da ikinci kez buluşan Prof. Dr. Haydar Baş, “Biz Ehl-i Beyti ele alarak ülkenin parçalanmasına mani olduk, muvaffak olduk. Bu anlayış üzerine BTP birliğin adresidir, çözümün adresidir” diyerek kral çıplak diyerek tek başına çıktığı yolda çığ gibi büyümesini özetler gibi idi.

Gecede konuşan gazeteciler ve partiye yeni katılan üyelerin sözleri harika ve de heyecan dolu idi. Bu maya tutmuştu artık.

Bendeniz ilk kez Prof. Dr. Haydar Baş Hocamı 1987’de Gaziantep Fuar Alanındaki bir konferans salonunda verdiği Milli Birlik ve Beraberlik konulu seminer vesilesi ile tanımış idim. O gün bugündür hep tüm çalışmalarında Haydar Hoca, hep birlik ve beraberliğin altını çizmiş bunun için mücadele vermiştir.

Sevenleri ile buluştuğu gecede de konuşmasında birlik beraberlik mesajı veren Prof. Dr. Haydar Baş, “Biz faaliyetlerimize başladığımız günden itibaren birliğin adresi olduk. Ben bütün illerde hatta Avrupa’da Türk işçilerinin çalıştığı ülkelerde, şehirlerde birlik ve beraberlik hakkında konferanslar verdim. Biz bunu sağlama aldık dediğim zaman da bakıyorsunuz bir fitne çıkıyor. Onun için saflarımızı sıklaştıracağız, araya şeytanların girmesine mani olacağız. Bu anlayış üzerine BTP birliğin adresidir, çözümün adresidir. Şimdi ülkeyi parçalamak için Sünni-Şii ayrılığı şart. Ne diyor ABD; ‘Mezhep savaşını körükleyin’ diyor. Bu konuda çok çetin kavgalar oldu. Biz Ehl-i Beyti ele alarak ülkenin parçalanmasına mani olduk, muvaffak olduk. Biz bunu başardık. Bu konunun anahtarını da Allah bana nasip etti.” dedi.

Pazar akşamı bir kez daha gördük ki; artık BTP ve Prof. Dr. Haydar Baş, birliğin ve çözümün adresi olmuştur.

Gün “erkek deveye bile bile dişi diyen Muaviye’nin yanında mı; yoksa Hakk’ın ve doğrunun yanında mı olacağız?” tercih günüdür.

Ve vatandaş tercihini yapmış, Prof. Dr. Haydar Baş’ın yanında yer alarak gerçeğin yanında olacağını ilan etmiştir.

Hayırlı olsun…

Mübarek olsun… 

Dr. Öğr. Görevlisi Ali Bestami Kepekçi / 26.02.2019

Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi