23 Temmuz 2024 Salı

HAYIRLI OLSUN !

Geçen hafta Kilis’de idim. Sınıf arkadaşım, yurt arkadaşım, dava arkadaşım Avukat Mehmet Galip Akdağ;  Kilis’de Belediye Başkan Adayı. Kilisli hemşerilerimizden Kilis’i, Kilisliler adına yönetmek için vekâlet istiyor.


 


Galip Bey’le 20 yılı aşkın süren bir tanışıklığımız, birlikteliğimiz var. Nerde ise çocukluk yıllarından beri beraber olduğum Galip; can dostudur, vefakârdır, çalışkandır, dürüsttür, inançlıdır, inandığı bir şeyi başarandır, hani derler ya tuttuğunu koparan biridir. Bunu onu yılardır tanıyan, lise yıllarında aynı sıraları, öğrencilik hayatımız sırasında İstanbul’da aynı yurt odasını paylaşan, defalarca onunla beraber yolculuk yapan bir insan olarak söylüyorum. Derler ya hani büyüklerimiz: Birini tanımak için ya alış-veriş yapacaksın; ya yolculuk yapacaksın; ya da emanet edeceksin diye. İşte böyle birisi olarak.


 


Belki bazılarınız biliyordur, bazılarınız bilmiyordur. Galip; Çalık Camisi’nin eski imamlarından nam-ı değer Galip Hocanın torunudur. Ben dedesinin imamlık yıllarını bilmem. Bilirsiniz; Ulu Camide arefe günleri Peygarimiz(s.a.v.)’in Lihye-i Şerifleri (Sakal-ı Şerif) ziyarete açılır. İlkokul ve ortaokul yıllarımda Lihye-i Şerif ziyaretlerinde Sakal-ı Şerif’i Galip Dede eliyle tutar; biz Kilislilere öptürürdü. İlk onu görüşüm o yıllara dayanır. Galip’i her gördüğümde aklıma, hep dedesi gelir. Galip dede de aklıma hep geldiğinde Lihye-i Şerif gelir. Kilis’in âlimlerinden Galip Hoca’nın bizlere yadigârıdır, Galip.


 


Galip dedesinin ismini taşıdığı gibi, karakterini de taşımaktadır. O da dedesi gibi yıllardır, Kilisliler için hizmetler ortaya koymaktadır. Galip manasıyla, maddesiyle, inancı ile Kilis Belediye Başkanlığına yakışır birisidir. Kilis Onunla başka bir güzel olacaktır.


 


Galip Başkanımızla esnaf ziyaretlerinin bir bölümünde ben de beraber oldum.  Adeta hemşerilerimiz Onu bağırlarına basıyorlar. Kilisli nasıl bir adayla karşı karşıya olduğunun farkında. Tebrikler Kilislim. Ziyaretler sırasında Kilisli vatandaşların Galip’e ilgisi yoğun. Dükkân dükkân gezen ve verdikleri destekten dolayı halka teşekkür eden Galip Başkanın esnafın sorularına ve isteklerine karşı verdiği açıklayıcı ve aydınlatıcı cevaplar da dikkatle izleniyor.


 


Herkes, “ilk kez bir belediye başkan adayı bu kadar net ve de mantıklı projelerle karşımıza geliyor.” diyor. Gerçekten de kendine BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in “Dar Bölge – Geniş Kalkınma Modeli”ni düstur edinen Galip Akdağ, Kilislinin karşısına birçok proje ile çıkıyor.


 


Aslında çok söze ne hacet ! Galip için; Prof. Dr. Haydar Baş, “Ben kefilim.” diyor. Daha ne demek lazım. Bu noktadan sonra bana düşen söz; “Hayırlı Olsun ! ” olur. 


           


Dr. Ali Bestami Kepekçi -26/03/2009

Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi