18 Temmuz 2024 Perşembe

SULTANBEYLİ’DE BTP RÜZGARI

BTP’nin Sultanbeyli çıkartmasına biz de şahitlik ettik. Sultanbeyli’nin en geniş salonlarından birini tıka basa dolduran Sultanbeyliler Prof. Dr. Haydar Baş’ı bağırlarına bastılar. BTP genel başkanının yoğun bir ilgi ve alaka gördüğü BTP Sultanbeyli İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği iftar yemeğine, partinin kurmaylarından da büyük bir katılım vardı.

Prof. Dr. Ömer Saraçoğlu, Prof. Dr. Ata Selçuk, Prof. Dr. Ömer Eyercioğlu, Prof. Dr. Metin Tulgar, Prof. Dr. Hidayet Sarı, Prof. Dr. Cahit Babuna, Dr. Fuat Şengül, Dr. Harun Kayacı, Dr. Ahmet Hamdi Kepekçi ve daha niceleri Prof. Dr. Haydar Baş’ın kadrosundan yemeğe iştirak edenlerden sadece bazıları idi. Adeta Sayın Baş, Sultanbeyli’ye bir çıkartma yapmış; ne kadar zengin ve de çeşitli bir kadroya sahip olduğunu Sultanbeylilere göstermek istemişti.

Yukarıda bahsettiğimiz kurmayların hepsi de kısa kısa selamlama konuşmaları yaptılar. Benim de yakinen tanıdığım Prof. Dr. Hidayet Sarı’nın konuşmasında bir pasajı sizlerle paylaşmak istedim.

Hidayet Hoca’yı yakından tanıyanlar ne kadar iyi bir Atatürkçü olduğunu çok iyi bilirler. Hoca konuşmasına şöyle başladı: “ Bence bir siyasi liderde 5 özellik olmalıdır. Bunlar nelerdir, derseniz?

1- Milliyetçi olmalıdır. Milletini, canından çok sevmelidir.

2- Dindar olmalıdır. Nüfusunun %99’u Müslüman olan ülkemizde manevi ve dini değerlerimize en fazla değer veren kişi o olmalıdır.

3- Mustafa Kemal Atatürk ve onun 1923–1938 yılları arasında ortaya koymuş olduğu çizgiye bağlı olmalıdır.

4- Milletin içinden olmalı; milletimizin yaşamış olduğu sıkıntıları çok iyi bilmelidir.       

5- Ülkemizin sıkıntılarını bilmekle yetinmemeli; bu sıkıntıları ortadan kaldırıp ülkemizi ve milletimizi düzlüğe çıkarmak için ortaya koyduğu bir model sahibi olmalı; çözüm sunabilmelidir.” diyerek kafasındaki ideal siyasi lider portresini çizdi.

Hemen arkasından kalabalığa dönerek “Şimdi size soruyorum? Bu özelliklerin hepsini birden taşıyan ülkemizde kaç lider var. Hemen ben cevap vereyim. Tek lider var. O da…” deyince; tüm salon “Haydar BAŞ” sesleri ile inledi.

Tüm konuşmacıların arkasından kürsüye çıkan Sayın Baş; uzun süre ayakta alkışlandıktan sonra; Sultanbeyli’nin sorunlarından bahsederek, “ilçedeki çifte standardın önüne geçeceğiz, her sokağa eşit hizmet götüreceğiz, belediyeyi bize teslim edin, sizleri ilçemizin isminde olduğu gibi sultanlar gibi yaşatalım” diyerek “Sultanbeyli’nin de çözüm adresi BTP’dir“ dedi.

Konuşmasının ardından partisinin Sultanbeyli belediye başkan adayını tanıtan Baş, “Şehmuz’un –BTP Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı– kefili benim. Belediyeyi BTP’ye teslim ettiğiniz zaman tüm kadromuzla Sultanbeyli’ye hizmet edeceğiz, Şehmuz’un yanında olacağız. Olaki belediye başkanı olduğunda hizmetinde eksiklik görürseniz bana hesap sorun” diyerek ilçe halkından destek istedi.

Ramazan ayının ilk gününden beri il il Anadolu turuna çıkan Sayın Baş, sanırım Sultanbeyli’den sonraki durağı olan Yalova ‘ya çok moralli olarak ayrıldı.

Ne diyelim; yolu açık olsun.       

 

Dr. Ali Bestami Kepekçi  22/09/2008

Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi