24 Temmuz 2024 Çarşamba

www.kilispostasi.com’a TEŞEKKÜR


www.kilispostasi.com’a teşekkür


Uzun süreden beri, bize ayrılan bölümde aynı yazı var. Belki bazılarınız bana sitem etmişsinizdir. Bazılarınız da, iyi ki yazmıyor, bir de onla mı uğraşacağız demişsinizdir. Belki de birçoğunuz farkında bile değilsinizdir yazı kaleme alıp, almadığımın.


Evet yine aldık kalemi elimize, aslında kalem falan elimize aldığımız yok. Geçtik bilgisayarın başına, çektik önümüze klavyeyi. Teknoloji işte. Artık kalem yavaş yavaş tarih oluyor, nostalji takıldığımız zamanlar hariç. Tabii ki, kalemin yeri farklı.


Teknoloji deyince aklıma geldi. Bu akşam iş yerinde çalışırken, bir dost mesajı düştü bilgisayarıma. Bu mesaj, çok uzakta olan bir dostumdan, adaşım Ali Bestami ‘den idi. Ali Bestami Avusturya’dan yaşayan bir genç hemşerimiz. Kilisliyi ve tüm Türk Gençliğini Avusturya’dan en iyi şekilde temsil eden bir hemşerimiz. Okuduğu okulda –çoğunluğu Avusturyalılardan oluşan bir okul- yapılan seçimlerde bileğinin hakkı ile Okul Başkanlığını kazanmış ve arkadaşlarını temsil etme hakkı kazanmış bir Türk delikanlısı. Ne demezsiniz ne de olsa adaşım. Ali Bestami’ye bu satırlar vesilesi ile başarılarının devamını dilerim.


Adaşım ile bir ara konuşurken, birbirimize olan özlemimizden bahsettik. Sonra ikimiz de ortak olan bazı noktalarımızı zikretmeye başladık. İkimiz de Kilis özlemimizi www.kilispostasi.com okuyarak, radyo79 dinleyerek geçiştiriyorduk. O an o da ben de www.kilispostasi.com da yazılar okuyor, ikimizde yine sitemiz aracılığıyla radyo 79 dinliyorduk. Adeta birbirimize olan özlemimizde yaptığımız ortak fillerden dolayı azalmıştı.   Ne büyük görev, bu iki kurumun bizim için yaptıkları. Radyo79 da Kilis kültürünü yansıtan yerel sanatçılar, tanıdık dostların sesleri ve yerel güncel haberler. www.kilispostasi.com ‘da yine Kilis’imizin kültür zenginliği, gelişen güncel olaylar, önemli gelişmeler. İnan edin bir çok dostumun mutlu gününü sitemizden öğrendim, aradım onları tebrik ettim. Bir çok arkadaşımın da yakınlarını kaybettiklerini yine sitemizden öğrendim, arayıp onlara başsağlığı diledim. İyi ki varsın www.kilispostasi.com , iyi ki varsın Radyo 79. Artık her iki kurum da biz gurbette ki Kilislilerin vazgeçilmezi. Bizi Radyo79 ile tanıştırdığınız için teşekkürler, www.kilispostasi.com yöneticileri.


Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin üçaylarını tebrik eder, hayırlı günler dilerim. 


 


 


 

Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

191 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi