18 Temmuz 2024 Perşembe

YENİDEN MERHABA

Az önce son yazımın tarihine baktım. 14-15 ay olmuş. Sizlerle satır aralarında sohbet etmeyeli 1 yılı aşkın zaman olmuş. İnan edin sizleri çok özledim. İnşallah bundan sonra yine sohbetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.


           


Temmuz 2006 tarihinde aldığımız ani bir kararla, henüz yapmadığım vatani görevimi yapmaya karar vermiştim. Hemen askerlik şubesine başvur falan derken; 3 Ağustos 2006 tarihinde Samsun Sahra Sıhhiye Okul Komutanlığı 19 Mayıs Kışlasında saat 16:30 sularında nizamiyeyi geçmemizle başlayan askerlik süreci ve en son 1 Ağustos tarihinde aldığımız teskere. Evet bir yılı bir cümleye sığdırdık. İşte böyle geçti sizden ayrı olan bir yılım.


           


E tabii ki; hep denir erkeklerin anlatmakla bitmez askerlik anıları. Gerçekten de öyle. Şimdi ben de başlarsam anlatmaya ancak bir kitaba sığar anlatacaklarım. Tabii şu anda biz kitap yazmıyoruz, makale kaleme alıyoruz. Anılarımı ve kazanımlarımı dönem dönem sizlerle paylaşacağımı ifade ettikten sonra bugüne kadar web sitede köşemizi kapatmayıp; son yazdığım yazımı halen aktif halde tutan site yöneticilerimize huzurunuzda teşekkürlerimi arz etmek istiyorum.


           


Bu arada usta birliğimiz sayılan Batman il merkezi, Sason ve Kozluk ilçelerinde bize yakın ilgi alaka gösteren tüm Batmanlı dostlarıma da gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum. Gerek Samsun, gerek Batman da tanıştığımız subay komutanlarımıza, astsubay, asteğmen, uzman çavuş, uzman erbaş, er arkadaşlarımıza da bu satırlar vesilesi ile selam ve de hürmetlerimi sunuyorum. Gerçekten bu bir yıl içinde çok değerli dostluk ve de arkadaşlıklar edindik.


           


Ayrılık sona erdi. Yeniden sivil hayata, dolayısı ile yazılarımıza da merhaba diyoruz. Bu gün 9 Ağustos 2007. Recep ayının da 25’i. Ramazana sadece 35 gün kaldı. Bu vesile ile Resulü Ekrem S.A.V.’in duasını yapalım: Allahım! Receb’i ve Şâban’ı hakkımızda hayırlı ve mübarek kıl, bizi Ramazan’a ulaştır.


Üç ayların ilki olan Recep, “tazim ve tekrim olunan ay” ve “hazırlanmak” manalarına gelir. Recep ayının 27. gecesi ise Mirac Kandili’dir. Mirac, kelime manası itibarıyla “merdiven”, “yükselecek yer”, “en yüksek makam” manalarına gelmektedir. Bu gecede İnsanlığın İftihar Tablosu (sas) bir mucize olarak Mekke’deki Mescid-i Haram’dan Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya ve oradan da göklerin İlahi derinliklerine doğru pervaz edip ruhen ve bedenen Cenab-ı Hakk’ın huzuruna çıkmıştır.


Şimdiden Mirac kandilinizi tebrik ederim. Yüce Allah’ın sevgisi, bereketi, saadeti, merhameti, adaleti, rahmeti, üzerinizde olsun. İnşallah Miracı her namazında yaşayanlardan olmanız ve olmamız dileğiyle başka satırlarda yeniden birlikte olmak dileğiyle.


Dr. Ali Bestami Kepekçi  / 09.08.2007


 


 

Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi