24 Temmuz 2024 Çarşamba

Türkiye siyasetinde yeni bir dönem

Hüzün…

Hasret…

Ayrılık…

Kor ateş…

Dosta vedanın ardından dillere dökülen nağmeler:

“Sensiz kalan gönlümde bil ki hayât virâne / Sen yoksun ya yanımda, bu âlemden bana ne / Bu dünyada sevmeyen ya deli ya divâne / Sen yoksun ya yanımda, bu âlemden bana ne”

6 Mayıs Çarşamba saat 23.00’da telekonferans şeklinde BTP İstanbul İl Başkanlığı İl Divan Toplantısı yapıldı. Bu toplantıya online olarak iştirak eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın giriş cümleleri tüm katılımcıların gönül tellerini titretti.

“Kimimiz babamızı, kimimiz liderimizi, kimimiz önderimizi, kimimiz dostumuzu, kimimiz yarenimizi kaybettik. Hepimiz acılıyız, hepimiz dünyamızı kaybettik.” diyerek başladı, Başkan sözlerine. “Vatan ve millet davasının, Haydar Hocanın davasının yükünü sırtlandıkça acımız muhabbete, feyze dönüşmektedir.” diyerek, gönlü hasretle yanan binlere, Sayın Genel Başkan yaşanılan büyük acının dermanını da sundu.

Başkanın her sözü, sanki bir Haydar Baş kokuyordu. Sayın Hocamız, sık sık hep siyaseti son nefes için yaptığını söylerdi. Son nefesine kadar da davasını sürdürdü, ilk gün ne dedi ise son günde aynı şeyleri söyledi ve ebedi âleme rıhlet etti. Hüseyin Başkan ne dedi:

“29 yıl dolu dolu ve şerefli bir hayat yaşadım. Bundan sonraki amacımda şu ana kadar aldığımız ölçümüzle, şerefimizle bu hayatı tamamlamak. Son nefes sonrasında, Allah’a güzel hesap verebilmek ana amacımızdır. Bu yolda kutlu kaderler nasip etsin Rabbim hepimize. ”

BTP kadroları, Hüseyin Başkanın ifadesi ile yepyeni bir hayata yelken açıyor. Haydar Hoca, tabiri caizse ilmek ilmek dokuyarak özel bir kadro yetiştirdi. Ve bu kadronun şu anda başında bulunan Hüseyin Başkan: “Bu yeni dönemde şu ana kadarki hayatımızda öğrendiklerimizle, tecrübelerimizle bu dönemde başarılı olacağız. Çok güzel işler başaracağız. Babamın gösterdiği ve öğrettiği şeyler ışığında çok güzel faaliyetler yapacağız.” diyerek gelecek için umut verdi.  

Bağımsız Türkiye Partisi Merhum Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, kurmay kadrosu ile birlikte katıldığı Meltem Medya Grubu’nda yayınlanan “2019’dan 2020’ye Bakış” programında 1 Ocak 2020’nin ilk dakikalarında bakınız neler demiş:

“Biz milli para projesini öne çıkardığımız zaman herkes milli paraya sahip çıktı, bunun propagandasını yapmaya çalıştı. Ama Türkiye’de milli para yok. Daha milli paranın ne olduğunu bilmeyenler çıkıp milli parayla ilgili konuşuyorlar. Yani arkadaşlar gerçek milli parayı hayata geçirme işi, başkasının değil bizim işimizdir. Başkaları bunu başaramaz. Sevgili arkadaşlar bizim dönemimiz başlamıştır, bunu asla unutmayınız. Ben kimseden kopya çekmedim. Benim orijinal görüşlerim Türkiye’yi dimdik ayağa kaldıracak. Ne kadar zamanda? Ben size diyeyim 6 ay, siz uzatın 1 yıla çıkarın. Bugün bu programda konuşan gençleri dördünüz. Ben siyasilere diyorum ki; bu gençleri dinlesinler, bunları danışman alsınlar. Vallahi Türkiye’de her bir sorun 6 ayda çözülür. Ama beni dinlemiyorlar ki bu gençleri dinlesinler. Ciddi bir döneme girilmiştir. Türkiye yükselmek, kalkınmak istiyorsa, bu işin anahtarı bizdedir, Bağımsız Türkiye Partisi’ndedir.”

Haydar Hoca bu konuşmasında, her zamanki gibi, özellikle gençlerden oluşan kadrosuna dikkat çekerek “bizim dönemimiz başlamıştır” diyerek; yeni bir dönemin başladığını ilan etmiş aslında. 

Evet, artık dönem Haydar Hocanın fikirlerinin iktidar olma dönemidir. Boşuna mı son günlerde Türkiye siyasetinde herkes “Milli Para” deyip duruyor. İstedikleri kadar gizlesinler, söylemesinler; Türk Milleti, Türkiye’nin gündemine Milli Para kavramını oturtan kişinin Prof. Dr. Haydar Baş olduğunu çok iyi biliyor. Yetmedi, bu işin formüllerinin de sadece Haydar Hocanın kadrosunda olduğunu da çok iyi biliyor. Bunun en büyük ispatı da, Haydar Hocanın ahirete rıhletinden sonra Yeni Genel Başkan Hüseyin Baş’ın toplumdan gördüğü büyük teveccühtür. 

Tüm dünyanın, hızla siyasi liderlerini gençleştirme eğilimine girdiği son yıllarda; BTP MYK’sı 29 yaşındaki Hüseyin Baş’ı Genel Başkan seçerek Başkanın ifadesi ile “bu işe diğer siyasi kurumlara göre 10-0 önde başlamıştır.” Ve her zamanki gibi, BTP kadroları Türk siyasetine yön veren bir kadro olduklarını ispatlamıştır.    

Son söz Hüseyin Baş’ın: “Birdik bin olduk. Bindik bir olduk !!!”

Benzer Yazılar
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Doç. Dr. Ali Bestami Kepekçi